Jadąc do Warszawy, którą trasę wybierasz?

Twój profil

Login:

Hasło:

Pewne zwycięstwo Vive Tauronu Kielce

Piłkarze ręczni Vive Tauronu Kielce po remisie na inauguracje PGNiG Superligi, tym razem nie dali szansy zawodnikom z Lubina. Mimo iż, jest to dopiero początek to sezonu to broniący tytułu Kielczanie spokojnie zmierzają ku obronie tytułu.

Piłka ręczna za sprawą zwycięstw reprezentacji stała się w naszym kraju jednym z najczęściej uprawianym sportem. Dzięki czemu kluby mogą wychowywać następnie pokolenie szczypiorniaka, a przy czym nie wydawać pieniędzy na kupno zagranicznych graczy. Korzysta dzięki temu nasza rodzima liga, która uznawana jest za jedną z najlepszych w Europie. Od dłuższego czasu jednak hegemonie klubu Vive Tauronu Kielce na próżno próbują przerwać inne zespoły ze stawki. Taki stan rzeczy potwierdził ostatni mecz mistrzów Polski z Zagłębiem Lubin.

Faworytem spotkania w Kielcach byli gospodarze. Dzięki przewadze własnej hali to oni mieli wyjść zwycięsko z tego pojedynku. Również osoby, które bawią się w obstawianie meczy w zawodnikach Vivie widzieli końcowych triumfatorów. Jednak jak nauczył nas sport, nie można tuż przed rozpoczynającym spotkanie gwizdkiem wskazywać zwycięzcę.

Spotkanie rozstrzygnęło się już w pierwszej połowie, po której to gospodarze prowadzili, aż 20:7. Druga połowa to również popis mistrzów Polskich, którzy nie dali szans przyjezdnym i pewnie wygrali cały mecz 37:22. Dzięki wygranej zawodnicy ze Świętokrzyskiego, przynajmniej na moment zajęli miejsce lidera PGNiG Superligi. Najwięcej bramek dla gospodarzy zdobył Mateusz Kus, który na swoje konto mógł zapisać 5 trafień. O jedno oczko mnie zanotowali: Tobias Reichmann, Denis Buntic i Ivan Cupic. Wśrod gości największą skutecznością popisał się Faruk Halilbegovic, z 7 bramkami był niekwestionowanym liderem swojego zespołu.

Rozgrywki w ramach PGNiG Superligi dopiero się rozpoczynają, więc teraz wskazywać końcowego triumfatora byłoby błędem. Mimo to przy takiej grze, obrońcy mistrzowskiego tytułu mogą być spokojni o pozytywny końcowy wynik. Jednak dla dobra całego widowiska pozostałe kluby powinni dać z siebie wszystko, aby nawiązać walkę.