zakładanie spółek
bieżąca obsługa spółek prawa handlowego zakładanie w polsce i za granicą doradztwo podatkowe prawna inwestycji kapitałowych

Odpowiedz

Jadąc do Warszawy, którą trasę wybierasz?

przez Stanisławów
przez Wyszków
przez Jadów
przez Mińsk Mazowiecki
nową obwodnicą Mińska Mazowieckiego (A2)
przez Górę Kalwarię

Twój profil


Login:

Hasło:Pożar fabryki styropianu opanowany (Łochów)

Spłonęła fabryka styropianu w Łochowie. Pożar dogasza 38 zastępów straży pożarnej. Słup dymu było widać z odległości kilkudziesiąciu kilometrów, w tym również z Węgrowa. Dogaszanie potrwa najprawdopodobniej do późnej nocy. Straż pożarna apeluje do mieszkańców, aby szczelnie pozamykali okna.


 

 

Zgłoszenie do straży pożarnej wpłynęło kilka minut przed godziną 9 rano. Na razie nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Jak powiedział kpt. Karol Kierzkowski z mazowieckiej straży pożarnej, na miejscu wciąż trwają prace gaśnicze. - Sytuacja pożarowa jest już jednak opanowana - powiedział. Obecnie trwa dogaszanie ognia.

 

Jak powiedział Kierzkowski, może to potrwać od kilku do kilkunastu godzin.

 

- Pożar dogasza 38 jednostek państwowej i ochotniczej straży pożarnej, także z sąsiednich powiatów. Na miejscu są również dwie jednostki do wytwarzania piany z Warszawy i Siedlec. - powiedział Paweł Frątczak z Państwowej Straży Pożarnej.

 

Z uzyskanych informacji wynika, że jest to hala produkcyjno-magazynowa o wielkości 10 tys. metrów kwadratowych. Strażacy apelują do okolicznych mieszkańców, aby unikali przebywania w pobliżu hali. Zalecają także zamykanie okien w okolicznych domach.

 

- Będziemy sprawdzali, czy toksyczne produkty spalania nie rozprzestrzeniają się - powiedział Kierzkowski. Jak dodał, na miejscu cały czas pracuje sztab, który na bieżąco monitoruje sytuację. Wiadomo, że dym jest toksyczny, jednak wiejący z zachodu wiatr przesunął chmurę dymu nad tereny zalesione.

 

 

 

Źródło: gazeta.pl, tvn24.pl

Dodaj komentarz

Kalendarz Wydarzeń

sierpień, 2017
PnWtŚrCzPtSbNd
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910