9. edycja Turnieju Smaków Wielkiego Gościńca Litewskiego

26 czerwca na terenie Skansenu w Suchej odbyła się 9. edycja Turnieju Smaków Wielkiego Gościńca Litewskiego “O kielich Wojciecha Wielądko”.

Wydarzenie zgromadziło liczną grupę wystawców, prezentujących na swoich stoiskach potrawy i produkty z regionu Wielkiego Gościńca. Podczas Turnieju odbywały się różnego rodzaju konkursy i kiermasze. Nie zabrakło pasjonatów tradycyjnych wytworów kuchni regionalnej a także miłośników i wytwórców rękodzieła. Smakołyki na stoiskach przygotowały także Koła Gospodyń Wiejskich.

W części artystycznej wystąpili członkowie Jarnickiego Stowarzyszenia Seniorów. Na scenie mogliśmy podziwiać także występ Zespół Pieśni i Tańca “Sokołowianie”, który dla uczestników poprowadził również warsztaty taneczne. Gwiazdą wydarzenia był folkowy zespół Śpievka.

 

KONKURSY

Tradycyjnie, podczas wydarzenia odbyło się rozstrzygnięcie konkursów kulinarnych: na Najlepszą potrawę na szlaku WGL i Gościniec z podróży, czyli najlepszy regionalny podarunek kulinarny z podróży szlakiem Wielkiego Gościńca Litewskiego – organizowanych przez LOT WGL, a także: Ogólnopolskiego konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” organizowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolniczego pod patronatem Ministra Rolnictwa.

 

W IX Turnieju Smaków udział wzięli przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, w tym m.in.: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk, Senator RP Maria Koc, Poseł Maciej Górski, Starosta Węgrowski Ewa Besztak.

Dodaj komentarz

Najbliższe wydarzenia


Termin wydarzenia: 07-08-2022

Termin wydarzenia: od 06-08-2022 do 07-08-2022


© 2011-2022 Wegrow.info. Wszystkie prawa zastrzeżone.