Program Laboratoria Przyszłości

Zespół Szkolny w Cegłowie gościł w dniu 11.04.2022r. uczestników regionalnego spotkania dotyczącego programu Laboratoria Przyszłości. Misją, która przyświeca Programowi jest wprowadzenie nowoczesnych technologii do szkół, by stworzyć dla uczniów angażującą przestrzeń do nauki. Przestrzeń, która pomoże uczniom w ciekawy sposób zdobywać wiedzę i odkrywać talenty.

Wydarzenie obyło się pod patronatem honorowym p. Daniela Milewskiego, Posła na Sejm RP. Gośćmi spotkania były także pani Maria Koc - Senator RP, pani Justyna Orłowska - Dyrektor Programu GovTech i pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. transformacji cyfrowej. Powiat Węgrowski reprezentowali wójtowie oraz burmistrzowie gmin i miast Powiatu Węgrowskiego, dyrektorzy szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Węgrowie. W spotkaniu wzięli udział także przedstawiciele organów prowadzących i szkół podstawowych z powiatu garwolińskiego i powiatu mińskiego.

Spotkanie było doskonałą okazją do podsumowania i wymiany doświadczeń z realizacji programu dedykowanemu szkołom podstawowym, jak też przeprowadzenia konsultacji dotyczących edycji dla szkół ponadpodstawowych.

 

Przyznano również dotacje na rozwój programu dla poszczególnych szkół.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Dobrogosta Krasińskiego oraz Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II otrzymały blisko 380 tys. zł w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości” na wyposażenie, które będzie służyć przekazywaniu wiedzy w sposób innowacyjny np. drukarki 3D czy gogle wirtualnej rzeczywistości.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Dobrogosta Krasińskiego otrzymała 134.100 zł, a Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie 241.500 zł, kwoty były uzależnione od liczby uczniów w placówkach.

Już wkrótce wyposażenie trafi do uczniów węgrowskich szkół i będzie wykorzystywane na zajęciach przedmiotowych, ale też na zajęciach pozalekcyjnych (np. kółkach zainteresowań). Celem jest wsparcie procesu dydaktycznego i uczynienie go bardziej interdyscyplinarnym i innowacyjnym. Nauka stanie się o wiele ciekawsza i bardziej kreatywna dla naszych uczniów.

Dodaj komentarz

Najbliższe wydarzenia


Termin wydarzenia: 10-07-2022


Termin wydarzenia: 09-07-2022

Termin wydarzenia: 02-07-2022
© 2011-2022 Wegrow.info. Wszystkie prawa zastrzeżone.